[ Kapat X ]
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Beni Hatırla    


[ Üye olmak için tıklayın ]
Şifrenizi hatırlamıyorsanız tıklayın
 
 
Üye Girişi
MKE

JELATİNİT DİNAMİT

ANFO’ nun yemlenmesinde (primer olarak) - Yeraltı ve yerüstü patlatma operasyonları - Sert kayaların parçalanması - Maden ve taş ocakları Nemli ve sulu ortamlardaki patlatmalar - Genel amaçlı patlatmalarda kullanılır. MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

GOM II A-1 DİNAMİT

Çok sert kayaların patlatılması - ANFO’nun yemlenmesi (primer olarak) - Yeraltı ve yerüstü patlatma operasyonları - Maden ve taş ocakları - Genel amaçlı patlatmalar - Kanal-hendek patlatmalarında kullanılır. MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

GRİZU GÜVENLİ DİNAMİT

Grizu gazı tehlikesi olan yeraltı Grizulu, kömür tozlu ocakları ile kükürt ocakları -Yumuşak formasyondaki kaya patlatmaları - Türkiye’de yeraltı kömür ocaklarındaki Grizu gazı ve kömür tozu koşullarına göre GALERİ TESTLERİ yapılarak onaylanmış tek güvenilir patlayıcıdır. MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

SİSMİK DİNAMİT

Petrol, doğalgaz, termal su kaynakları, sondaj çalışmalarında -Sualtı patlatmalarında -Sismik araştırmalarda -Nemli ve sulu ortamlarda gerçekleştirilen patlatma operasyonlarında -Primer (yemleyici dinamit ) olarak kullanılır.  MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

ELBAR-1 DİNAMİT

Tünel çevre deliklerinin patlatılması (Contour Blasting) -Kanal patlatmaları -Kontrollü patlatma ve yıkım patlatmaları -Şev kesmelerde (presplitting-smooth blasting) -Dip şarj olarak kullanılır. MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

ANFO   

MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

ELBAR-5 TOZ PATLAYICI                             

Yer altı ve yer üstü ocak patlatmalarında -Dip şarjı ve kolon şarjı olarak patlayıcı kullanımlarında başarıyla uygulanır. MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.              

ELBAR-100 TOZ PATLAYICI                         

Suya Dayanıklı Güçlendirilmiş Toz Patlayıcı Yemlemeye Duyarlı Toz Patlayıcılar Kullanım Alanları -Yer altı ve yerüstü ocak patlatmalarında -Dip şarjı ve kolon şarjı olarak patlayıcı kullanımlarında başarıyla uygulanır. MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

BARANFO – 50 TOZ PATLAYICI

Yüksek Yoğunluklu Anfo Yemlemeye Duyarlı Toz Patlayıcılar Kullanım Alanları -Yerüstü ocak patlatmalarında -Dip şarjı ve kolon şarjı olarak patlayıcı kullanımlarında başarıyla uygulanır. MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

BARANFO – 50 TOZ PATLAYICI

Düşük Yoğunluklu Anfo Yemlemeye Duyarlı Toz Patlayıcılar Kullanım Alanları -Yerüstü ocak patlatmalarında -Dip şarjı ve kolon şarjı olarak patlayıcı kullanımlarında başarıyla uygulanır. MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

 

FİTİLLER

EMNİYETLİ FİTİL

Tekli ve bir kerede patlatılan çoklu atımlar, Patar atımları (İkincil-Seconder), Karabarutun ateşlenmesi , 8 nolu tahrip kapsülünün kullanıldığı ateşlemeler , Kaya tuzu ocakları, Mermer ocaklarında kullanılır. MKE Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası tarafından üretilir.

İNFİLAKLI FİTİL

3,5 gr PENT / m , 5 gr PENT / m, 10 gr  PENT / m, 20 gr PENT / m, 80 gr  PENT / m infilaklı fitil olarak çeşitleri bulunmaktadır. İnfilaklı fitil, tahrip kapsülü ya da elektrikli kapsül ile ateşlenir. Sıradan bir şok ya da sürtünme ile ateşlenmez ve statik elektrikten etkilenmez. Çok delikli patlatmalarda, ateşleme emniyeti bakımından , aynı delikte birkaç noktadan ateşleme gereken durumlarda, geniş çaplı uzun deliklerde, ANFO’nun infilak edilmesinde, dip şarjı olarak kullanılan yüksek duyarlılıklı patlayıcının kapsül kullanılmadan patlatılmasında, elektrikli kapsül kullanılmasının uygun olmadığı havalarda güvenli kullanım olanakları sağlar. Yurtdışından ithal edilir.

 


Kaynak: http://www.mkek.gov.tr/main.aspx
Ekleyen: editör
Yorum:(1) | Okuma:(4351) | 28/12/2010 - 19:32
Arkadaşına gönder
Yorumlar
Editörden ricam bu bölüme MKE Kapsül Fabrikası ürünlerinide eklemesi.

Muharrem Argun | (0 puan) | 2011-03-21 16:40:09Bu sayfaya yorum yapmak için lütfen üye olunuz.


 
Facebook Grubumuz
Twitter Sayfamız